Trenčianske Teplice - 4. 7. 2009

100 rokov elektrickej železnice Trenčianska Teplá - Trenčianske Teplice

Akce probíhala o dvou víkendech a to 27.,28. června a 4.,5. července. Protože jsme byli první víkend oslav s mašinkou ve Skutči, tak nám nezbývalo nic jiného než přijet až druhý víkend.

Z Ostravy jsme vyjeli poněkud brzy, a tak jsme se ještě cestou do Trenčianskych Teplíc zastavili v Trenčiansko Teplianskom depu. Pořídili jsme pár fotek a vyrazili jsme do Teplic.

V Trenčianskych Tepliciach jsme jezdili v Kúpeľnom parku, což bylo poněkud mimo dění oslav, a tak jen málo kdo si náš vláček spojoval v souvislosti s oslavami 100 let TREŽ. Přestože jsme byli mimo dění oslav, o zájemce nebylo nouze.

Tahle akce byla pro nás také jistou zkouškou, protože jsme stihli sbalit koleje, mašinku a další věci během 35 minut, to proto, že jsme chtěli stihnout vlak z Trenčianske Teplé, kterým odjížděla Eva domů.

Vlak jsme stihli a v nás hlodala otázka, co s načatým večerem, protože domů se nám ještě nechtělo. Zastavili jsme se tedy za našim kamarády do depa v Trenčianske Teplé, kde se o nás pěkně postarali. Na oplátku jsme vytáhli koleje a zatopili mašinku, no a pro velký úspěch jsme jezdili až do tmy.

text: S. Kučera, foto: J. Sýkora


Aktuálně

Viz spodní část titulní stránky.


Foto

© 2008 - 2019 Sičova drobná železnice, z.s.