Karlsruhe - 8.-10. 1. 2010

14. halový parní sraz

V Sinsheimu se nám natolik líbilo, a tudíž už tam jsme byli rozhodnuti, že letos pojedeme zase. Rok se sešel s rokem a byli jsme bohatší o zkušenosti z loňska. Dopředu jsme už však věděli že u třech nezůstane. Tentokrát nás jelo 8 ve dvou autech. Na místě jsme se hned zdravili s našimi „starými známými” z Velké Británie, Rakouska, Německa, Švýcarska a samozřejmě i České republiky.

Výstava byla ve dvou halách. V první bylo oválné kolejiště o rozchodu 7¼", uprostřed něj bylo podstatně členitější a delší kolejiště o rozchodu 5". Ve druhé hale bylo několik kolejišť o rozchodu 45 mm, silniční modeláři, lodní modeláři a nepřeberné množství prodejních i prezentačních stánků s obráběcími stroji, nářadím, odlitky, ale i hotovými modely od velikosti N až po měřítko 1:8. Mezi tím vším se pohybovaly podstatně větší sentinely, parní válce, atd. Zkrátka každý si přišel na své! Vytknout se snad dají jen velmi malé poloměry oblouků, což mělo za následek jízdy s povolenými šroubovkami.

Na rozdíl od loňska, kdy jsme měli s sebou jen mašinku 310.017 a plošinový vůz Pa 3–513, tak letos k nim přibyl další „plošiňák” Pa 3–514 a služební vůz D 6. Dalo se tedy říct, že jsme s mašinkou tahali „vlak” a ne jen jeden vagónek. Zároveň to byla vytrvalostní zkouška pro mašinku, která opět obstála na výbornou. Napáječ fungoval skvěle, takže se bez problémů daly ujet 2 kilometry bez dolévání vody do van, doplňování uhlí nebo mazání. Tu „těžkotonážní” zkoušku si odbyla loni na Rendezu v Bratislavě, kdy hmotnost stejné avšak plně „ložené” soupravy dosahovala bezmála 800kg.

Na závěr už snad jen tolik, že už se těšíme na 15. Echtdampf - Hallentreffen 2011, třeba s dalšími modely.


A Vy kteří váháte, neváhejte a přijeďte se podívat!

text: T. Vybranec foto: J. Sýkora


Aktuálně

Viz spodní část titulní stránky.


Foto

© 2008 - 2019 Sičova drobná železnice, z.s.