Racławice Śląskie - 29., 30. 6. 2013

Piknik kolejowy

Naše druhá návštěva Polska na sebe nenechala dlouho čekat, a po zdařilé prezentaci ve Wolsztyně, jsme se ukázali také v Racławicích.

Průběh akce byl zajímavý, na nádrží se pořad něco dělo. Čerstvě opravená lokomotiva Ty 42-24 jezdila po jedné koleji tam a zpět, na dalších kolejích jezdily drezíny jak motorové, tak i na ruční pohon. Mezi drezínami budil pozornost Fiat 126p který měl místo pneumatik železniční kola, ovšem do Racławic dorazil po silnici a po silnici také odjel, stačilo pouze přehodit kola. Za nádražní budovou ve směru zrušené trati do Głubczyc byla malá výstava lokomotiv a motorové jednotky, konkrétně se představily tyto stroje: SM42-257, ET 22-2044, SM42-1225, SA137-003.

Avšak nejen venku bylo co obdivovat, v prostorách staniční budovy probíhala výstava železničních předmětů a pomůcek a také se zde prezentoval se svým kolejištěm HO Klub Přátel Železniční Dopravy Ostrava a nechybělo ani úzkorozchodné kolejiště webu Železnička.net

Závěrem snad jen dodat, že už tak povedenou akci zpestřily občasné průjezdy nákladních vlaků tažených převážně lokomotivami ST44.

Odkazy:

www.raclawice.net

www.kolejpodsudecka.pl


text: Stanislav Kučera, foto: Dahoralka, Vojta Karásek, Ondra Jančara


Aktuálně

Viz spodní část titulní stránky.


Foto

© 2008 - 2019 Sičova drobná železnice, z.s.