O nás

Jsme občanským sdružením, které se zabývá provozem zahradní železnice v měřítku 1:8. Naši členové se starají o provozuschopnou parní lokomotivu 310.017 zvanou Maruška, k níž můžeme připojit i několik vozů. Na našich plošinových vozech rádi svezeme děti i dospělé. Ve výstavbě jsou v současnosti další mašinky i vagónky. Více si o nich můžete přečíst v sekci lokomotivy nebo vozy.

Historie naší malé železničky sahá až do 70. let minulého století, kdy se pod rukama pana Siče počala rodit rodit první mašinka, a to - již výše zmíněná - Maruška. O několik let později začal pan Sič se stavbou druhého modelu. Tentokrát šlo o rychlíkovou parní lokomotivu 275.021, která ovšem z časových důvodů stále ještě není dokončena.

V roce 2001 se na akci „160 let železnice v Přerově“ dal pan Sič dohromady s několika nadšenými studenty Střední odborné školy dopravní z Ostravy-Vítkovic. Od této chvíle se začíná psát historie spolku SDŽ.

Zezačátku volné spojení několika přátel se časem vyvíjelo a v roce 2008 vzniklo oficiálně jako nezisková organizace s velkými plány do budoucnosti. Rádi bychom rozšířili náš vozový park o nové vozy pro přepravu cestujících, mašinky parní i dieselové a vytvořili v Ostravě nebo okolí stabilní kolejiště.

Během celého roku navštívíme spoustu železničních i jiných zajímavých akcí v České republice i na Slovensku. Pokud byste chtěli mít na své oslavě či pouti nezvyklou atrakci, můžete navštívit sekci objednávka, kde naleznete potřebné informace včetně ceníku. Fotky a reportáže z míst, které jsme již s mašinkou navštívili, naleznete v sekci akce.

Pokud budete mít jakékoli otázky, napište na , popřípadě kterémukoli ze členů (kontakty pod odkazem naši členové).

Přemejeme všem příjemnou návštěvu těchto stránek a těšíme se na setkání na některé z našich akcí.

Aktuálně

ATAS elektromotry Náchod a.s.
Firma ATAS ELEKTROMOTRY nám poskytla sponzorský dar ve formě elektromotoru pro lokomotivu T211.


Foto

© 2008 - 2019 Sičova drobná železnice, z.s.